Avustralya’dan Hugh Jackman’ın X-Men Origins: Wolverine’deki aksiyon kahramanı rolü için nasıl kırbaçlandığını biliyor musunuz? Muscle and Fitness (M&F) ile yaptığı röportajda Hugh Jackman, her gün spor salonunu ziyaret ettiğini ve rol için daha fazla kas kazanmak için yüksek proteinli bir diyet yediğini söyledi. İyi bir kas fitness programını takip ederek Hugh Jackman gibi mükemmel bir kas şekli de alabilirsiniz. 65 yaşına kadar kendilerini düzenli egzersiz yapmayan insanların kas güçlerinin yaklaşık% 80’ini kaybettiği kanıtlanmış bir gerçektir. Bu nedenle, herkesin hızlı sonuçlar almak için bazı kurallara göre kaslarını düzenli olarak hareket ettirmesi zorunludur.

Kas Fitness Programında İzlenen Kurallar

Tüm etkili kas fitness programları, vücut geliştirme için gerekli olan bazı basit kurallara uyar:

1.Çeşitli Egzersizler: Sadece 2-3 çeşit egzersiz yaparsanız, farkı sadece egzersizlerin yapılmasına dahil olan kas kümelerinde göreceksiniz. Kapsamlı bir kas kazancı programı, tüm kaslarınızı iyice çalışmanıza yardımcı olacaktır.

2.Proteince Zengin Diyet: İnsan vücudundaki kaslar, proteinden yapılmış liflerden oluşur. Bu nedenle, kas kazan

maya çalışırken, protein açısından zengin bir diyete sahip olmak önemlidir.

3.Rest: Egzersiz yaparken kaslar değil, uyurken inşa edilir. Her kas lifi insan saçından daha incedir. Çalışmanız sırasında aslında kas liflerini yırtıyorsunuz. Bu lifler, uyurken veya dinlenirken yenilenir ve büyür. Böylece, iyi bir kas fitness programı, kasları dinlendirmek için düzenli egzersizler arasında belirli boşluklara izin verir.

4.Toning Muscle: Fitness programları tarafından yüzme, yürüyüş ve bisiklet gibi bazı hafif egzersizler de önerilir. Her seferinde ağır ağırlık kaldırmak vücudunuzu sertleştirebilir. Hafif egzersizler kaslarınızı sıkı ve esnek tutmak için önemlidir.