AirDrop Nedir?
Airdrop, kripto para sistemlerinin oluşturduğu tamamen marketing dediğimiz olaya bağlı olarak para dağıttı bir sistemdir.
Geçmişte revanşta olan kripto para isimleri, herkesin kendi kripto paralarını oluşturduğu dönemden arta kalan olayda kripto paraların yükselmesi için, önceden büyük bir reklam yapılması, insanların kripto paraları kullanması için kullanıcıları teşvik etmesi amacıyla airdrop sistemleri geliştirilmiştir.
Airdrop nasıl kullanılır?
Airdrop, birçok bitcoin veya farklı coin forumları üzerinde yeni çıkacak olan coinlerin reklamları yapılan alanlarda (forum vs.) tam tamına yarış gibi düzenlenir.
Twitter üzerinde bir zamanlar benim de dahili olup, güzel ekmek yediğim bir platformdur.
Airdrop nasıl kovalanır?
Google üzerinden birkaç araştırma ile airdrop hakkında oluşturulan telegram gruplarına, forumlara erişip diğer kullanıcılar ile iletişime geçerek piyasasını kovalayabilirsiniz.
Peki airdrop sonrası para nereye gider?
Diyelim ki babacoin bir airdrop başlattı ve ilk 10.000 üyeye 10 babacoin vereceğini söyledi.
Bu tür sistemler genel olarak kimliklerin doğrulanmasını sağlamak için üye olurken sizden bazı bilgiler ister, ve üye olmanızı sağlar.
Üye olduğunuz taktirde arkadaşlarınızında sizin referansınız aracılığıyla üye olmasını sağlarsanız coinden coine göre referans ücreti kazanırsınız.

Airdrop

lient="ca-pub-6678517369881981" data-ad-slot="2542041625">
parasını nasıl çekerim?
Kendinize bir airdrop kovalamaya başlamadan önce coin cüzdanı oluşturup, birçok alternatif ile ulaşabileceğiniz cüzdanlar google üzerinde mevcut üyelik kısmında coin aldığınız zaman çekeceğiniz cüzdan adresini girmelisiniz.

Airdrop ne zaman hesabıma geçer?
Airdrop, coin hizmete geçtiği zaman, piyasaya oturup, değer kazanmaya başladığında hizmet sahibi kişiler çekim emrini verip, hesabınıza yansıtacaktır.