Yeryüzünün bu sığ yamacına uzanırken, sessiz ve sessiz kalıyorum. Alanı soldan sağa tararken gözlerim sistematik bir desen izliyor. Kaslarım durgun, amaçlı. Dinlenme parmağı gevşek ve rahat olsa da körüklenir ve hazırdır, tetikle niyetle bastırılır. Uzakta ağaçların arasında dolanan bir hareket var. Kapsamımı hazırlıyorum ve karanlığa bakıyorum. Solunum durur, kalp atışı yavaşlar. Bir duraklamadan sonra tetiği sıkıyorum. Bir atış yapılır. Gürültülü bir BOOOOM sessizlikten geçer ve benim kararımı verir ….. ve 20 puanlık bir başarı ortaya çıkar.Yukarıdaki anlatı, bir Xbox 360 oturumundan daha kıdemli bir savaş anısına benziyor, ancak Michael Bay’in filmleri gibi dramatik eylem her zaman takdir.

Yeni nesil oyun, sadece büyük platformlarla değil, oyun yetenekleriyle ilgili ödüllerle takıntılı. Birçok oyun sitesi artık özel afişler ve çevrimiçi koleksiyonlarla oyun içi görevleri başarıyla tamamladıkları için oyunculara ödül veriyor. Xbox 360’ın Başarıları var ve PlayStation 3’te kupalar var, ancak hepsi çok benzer. Her iki platforma (önce Xbox 360 sonra PS3) sahip olan ve aslında gereksiz oyun zorluklarını tamamlamaya çalışan biri olarak kendimi Başarıların ve Kupaların cazibesi hakkında yorum yapmak için benzersiz bir konumda buluyorum.

360’ımı oynamaya ilk başladığımda Başarıları kazanmakla daha az ilgilenebilirdim. Oyunları yenmek ve ilginç bulduğum gibi sadece ekstraları tamamlamak istedim. Oyun teşvikleri ortaya çıkmadan önce aldığım yaklaşım bu ve oyunlara daha sonra yaklaşmaya kararlıydım. Bu yalnız tutumu bir süre korudum ama arkadaşlar ve Xbox Live ana ekranım tarafından sürekli olarak perişan olduktan sonra onları kontrol etmeye karar verdim.

Uzun lafın kısası, Başarıları almanın ve Oyun Puanımı yükseltmenin bağımlılık yapıcı doğasına aşık oldum. Puanlarımı artırmayı hedeflemek sadece oyun becerilerime meydan okumakla kalmadı, aynı zamanda oyun tarzımı değiştirmeye ve bilmediğim veya keşfetmediğim özellikleri kullanmaya zorladı.

Başarılar, sizi takdir edilen bir oyunun o

lasılıklarını keşfetmeye davet eder, ancak Gamer Puanını artırmanın en çekici yanı, ekranda bir başarı pop-upının eşlik ettiği tanıdık jingle’yi duymaktır. Başarıları alırken şahsen büyük bir memnuniyet duyuyorum. Sonunda Assassins Creed 2’deki tüm tüyleri ve glifleri topladıktan sonra veya Red Dead Redemption hikaye modunu% 100 tamamladıktan sonra ne kadar mutlu olduğumu hatırlıyorum. Ahh güzel anılar.

Şu anda PS3’ümü Xbox 360’tan daha sık oynuyorum çünkü Xbox Live için yılda 50 dolardan fazla ödemeyi reddediyorum, ancak Başarıları kadar Kupa toplamaktan gerçekten hoşlanmıyorum. Dikkat çekici bir jingle, puan miktarı ve topluluk katılımı eksikliği olmadan, saplantılı eğilimlerim için Xbox 360’a sadık kalacağım.