Digiturk, 2020 yılı itibari ile internet hizmeti vermeye başlayacağını açıkladı. Digiturk aslen süperlig maçlarının yayın haklarını elinde bulunduran bir şirket olarakta biliniyor.
Digiturk bizlere şu açıklamaları yaptı;

Türkiye’ye yatırımımıza devam edeceğiz. 2020 yılında internet servis sağlayıcı hizmeti de sunmaya başlayacağız. Digiturk aboneleri hem kaliteli içeriğe sahip olacak, hem tv kanallarını izleyecek, aynı zamanda internet hizmetini de Digiturk’ten alabilecekler.

Digiturk ve beIN Media Group Üst Yöneticisi (CEO) Yousef Al-Obaidly

Korsan yayın, önümüzdeki en önemli sorunlardan biri

Digiturk ve beIN Media Group CEO’su Yousef Al-Obaidly, korsan yayının kendileri için en önemli sorunlardan biri olduğuna dikkati çekerek, fikri mülkiyet hakkının korunmasının önemli olduğunu dile getirdi.

Korsanla ciddi şekilde mücadele edilmesi gerektiğini beilirten Al-Obaidly, ortaya çıkan kayıplardan, devletin, yayıncı kuruluşun, kulüplerin zarar gördüğünü anlattı.

Yousef Al-Obaidly, “Telif haklarının, tüm paydaşların iş birliği ile korunması gerektiğini düşünüyoruz. Korsan spor içeriği ile mücadele etmek için, hızlı ve birlikte hareket etmek, önlemler almak lazım. Biz bunun için dünyada ve Türkiye’de en üst düzeyde mücadele ediyoruz. Tüm paydaşların desteğine ihtiyacımız var. Bu, bizim işimizin çok önemli bir parçası, bu yüzden bizim için bir öncelik.” değerlendirmesinde bulu

ndu.

Sadece işim gereği değil kişisel olarakta Türk futbolunu takip ediyorum.

İçeriğin değerinin korunması önemli. Daha fazla izlenmesi için, daha duygusal içerikler, fanatikçe yorumlar yapılan programlar hazırlarsak, belki daha fazla izleniriz ama biz bunu yapmayız. Rekabet edilmeli ama centilmenlikten şaşılmamalı. Türk futbolu ile ben yakından ilgileniyorum.

Sadece işim gereği değil, kişisel olarak da Türk futbolunu yakından takip ediyorum. Ne olursa olsun, programımız ister izlensin izlenmesin, Türk futboluna saygı duyacağız, tarafsızlığımızdan hiç bir şek

ilde taviz vermeyeceğiz. Ekranlarımızda da insanları birbirine düşüren yorum ve içeriklere izin vermeyeceğiz.

Türkiyedeki odak noktalarının Türk müştelerilerinin deneyimini geliştirmeyi arzuladığını da belirtti Al-Obaidly.


beIN Media Group olarak 43 ülkede operasyonlarının olduğunu dile getiren Al-Obaidly, beIN Media Group’un dünyanın en büyük eğlence ve spor içerik sağlayıcılarından biri olduğunu aktardı.

Günümüzde, maç izleme sitelerinin tonla para kazandığı tam aralık döneminde, Digiturk nasıl bir giriş yapacak, nasıl bir önlem alacak açıkçası merak etmiyor değiliz.
Kişisel sunucular dahilinde beIN Sport başta olmak üzere çoğu ücretli yayın kanallarını ücretsiz olarak piyasaya sunan canlı maç izleme siteleri mevcut.
Fiyat konusunu biraz indirgeyip, Amerikada yapıldığı gibi kullanıcılara ücretsiz şekilde yayın vermesi değil de en azından fiyatların biraz daha aşağı düşmesi taraftarı olan bizler, konu gelişmelerini sık sık aktaracağız.