En iyi yağ yakma yöntemi nedir? diye sorduğumuzda aklımıza ilk gelen şey aslında yağ yakmak için kullanılan supplementlerdir. Fakat bilimsel araştırmalara göre, kahve en iyi yağ yakıcı olarak seçilmiştir.

Neden Yağ Yakarız?

Vücudumuzun yağ depolarına depolanan yağlar, bir süre sonra midemizde bulunan besinleri tükettiğinde, yağ yakmaya başlar.

Yağlar nerede birikir?

Hepimiz kendi istediğimiz yerden yağlarımızın gitmesini isteriz.Özellikle de yeni başlayan sporcuların en büyük dertleri olan göbek yağları ile münakaşaya giren insanlar daha çok karın egzersizi yaparak yağ yakacaklarına inanırlar. Fakat bilimsel araştırmalar bize gösteriyor ki; yağ vücutta kendi istediği yerden gider. Bunun kararını ne yazık ki biz veremiyoruz.

Nasıl Yağ
Yakarız?

Günlük almamız gereken makro hesabını yaptıktan sonra ufak bir uygulama ile veyahut blog içerisinde paylaştığım uygulamadan da yararlanarak günlük miktarlarınızı hesaplayabilir, günlük 2000 kalori almamız gerekirken 1600-1700 civarı yani gün

lük almamız gereken miktarın 300-400 aşağısını alırsak yağ yakmış ve yağlardan kurtulmaya başlamış olacağız.

Yağ Yakımında Kullanılan Supplement

Yağ yakımı için kullanılan supplement
Yağ Yakımı için kullanılan supplement

KARNİTİN

Karnitin vücut tarafından doğal yollarla üretilen ve yağın enerjiye dönüşmesini sağlayan bir amino asittir.
Çoğu zaman sporcular veya yarışmacılar yarışma dönemi öncesi karnitin kullanılır.

En İyi Yağ Yakma Yöntemi

Kendinize bir kardiyo programı oluşturun.Yağ yakımının nasıl olacağından bahsetmiştik zaten, ek olarak kardiyo programı oluşturup sağlam ağırlık çalışması sonucu en iyi şekilde verim alabileceğiniz yağ yakma yöntemini elde etmiş olursunuz.