ABD teknoloji devi şirketi olan Google‘ın en yoğun kullanılan sistemlerinden birisi olan Google Maps(Google Haritalar) günümüzde bir adres bulmamız gerektiğinde, veyahut birisinin bizi bulması gerektiğinde en çok kullandığımız konum özelliği ile karşımıza gelen bir hizmet.
Diğer haritalar ile farkları arasında en iyi özelliklerini görüntüleme ve yorumlamamıza da olanak sağlıyor.
Google bizi eğlendirmek mi istiyor?
Google ve Google’ın yapay zekasını bunca süre içerisinde çok fazla duyduk. Ancak son zamanlarda yapay zekadan korkmaya başladığımızı, okuduğumuz zaman tüyler ürpertici özelliklerinin olduğunu da duyduk.
Google’ın yapay zekası bu sefer bizi eğlendirmek istiyor gibi görünüyor.
Bu kez yaptığı iş hizmetten ziyade daha çok Star Wars hayranları hadi bakim, yine iyisiniz.. gibisinden google amcamız küçük bir jest yapmış durumda.
Google Map(Haritalar) ‘ın web arayüzünde gezegenler arasındaki her geçişte Star Wars tarzı bilim kurgu filmlerini aratmayacak şekilde uzayda, sanki ışın vuruyormuş gibi efektler ile bizi şaşırttı.
Bu özelliğin adına hiper uzay animasyonu ismi verildi.
Google Haritaların bu bu özelliğin gelmesinin sebebini şuna bağlıyoruz Star Wars serisinin devamı olan Star Wars: SkyWalker‘ın Yükselişi filminin vizyonda olması buna sebep gösteriyor gibi diyebiliriz.