Evinizdeki veya ofisinizdeki bilgisayarlar ve ağ söz konusu olduğunda internet güvenliği çok önemlidir. Çoğu zaman, virüsler bir ağ bağlantısı üzerinden kolayca yayılır. Ofisinizdeki bir bilgisayara virüs bulaşır bulaşmaz diğer bilgisayarlara yayılabilir. Bu veri ve zaman kaybına neden olabilir.

Bilgisayarınız ve şirketinizin koruması için ofiste virüsten koruma yazılımı seçip yüklerken bunu ciddiye almalısınız. Antivirüs yazılımı sayısız fayda sağlar. En kısa sürede kurar ve kullanırsanız, anında koruma elde edersiniz. Enfeksiyonun ağınıza girmesini önleyecektir. Ayrıca virüs bulaşmış bir bilgisayardaki bir virüsü karantinaya alabilir ve gizlice sızmasını ve diğer bilgisayarlara yayılmasını önleyebilir.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Virüsten koruma yazılımı yalnızca bilgisayarlara virüs bulaşmasını önlemekle kalmaz, aynı zamanda şirketi uyum ihlallerinden, veri kaybından, kimlik hırsızlığından, üretkenlik kaybından ve ağ kesintilerinden korur. Sisteminizdeki her türlü uç noktanın korunmasında geniş kapsamlı bir güvenlik sağlamalıdır. Bunu yapamazsa, tüm ağınız tehlikede.

Buna ek olarak, ofis ağınızı gelecekte gelecek yeni virüslerden korumak için virüsten koruma programınız sürekli olarak güncellenmelidir. Artık virüs yazarlarının herkese kişisel ve iş hayatına zarar verebilecek kadar hızlı büyüdüğü modern bir dünyada yaşıyorsunuz. Zayıf bir İnternet güvenliğinin tehlikeli olduğunu unutmayın. Kullandığınız antivirüsün etkisiz ve zayıf bir koruma sağladığı sadece bir şeyi kanıtlıyor. Şirketinizi riske atmak istemezsiniz çünkü bu, tüm sisteminizi düşürebilir ve size hiçbir şey bırakmayabilir.