Selamlar ahâli!
Hepimizin son zamanlarda geniş geniş duymuş olduğu, Google Stadia’dan beklentemizin fazla olmasayla aradan sıyrılıp, gönlümüze taht kuran NVİDİA GeForce Now nedir?

GeForce Now,

Aslında tamamen uzak sunucularda(VPS – Virtual Private Server) bizim oyun keyfi yaşamamızı sağlıyor diyebiliriz.
Peki bu neden gerekli?
Günümüz Türkiye şartlarında, insanların artık pubg, fortnite, cs:go gibi oyun oynamaktan kanser olduğu free to play tarzı oyunlar hem ücretsiz olup hem de bilgisayar açısından, telefon açısından çok fazla yük gerektirmeyen oyunlar diyebiliriz. Çok fazla iyi olmayan, 2010 yılı çıkışlı bilgisayarlar ile bile oynayabiliyorsunuz.(Celeron’u saymıyorum)
İnsanların kanser olduğu, oyun kültürünün bitmek üzere olduğu yere tabii ki Google Stadia ve GeForce Now hızır gibi yetişmeyi sağladılar.

Ne Hizmet Veriyorlar?

ong>

Uzak bir sunucu üzerinde, bilgisayar özelliklerinizin çok çok iyi olmamasına rağmen, sadece internet bağl

antınız ile oyun gereksinim seviyesi yüksek olan oyunları oynatmaya yarayan bir hizmet sağlıyorlar.


Nasıl Hizmet Veriyorlar?

Virtual Private Server dediğimiz, biz yazılımcıların, gerek oyun geliştiricilerin de çoğu amaç ile kullandığı Uzak Masaüstü Sunucuları ile sizin bilgisayarınızdan kat kat daha iyi donanımlara sahip bilgisayarları, sanki sizin evinizin içerisinde bir makinaymış gibi oynatmasına olanak sağlıyor.

Nasıl Bir Bağlantı Gerekiyor?
Birkaç kişide gördüğüm üzere, 8Mbps ve 16Mbps ile oyun oynayan kitlede donmalar,gecikmeler yaşanıyor diyebiliriz.Benim internetim 38Mbps çıkış alıyor, donmadan kasmadan oyun oynayabiliyorum.
Uzatma yol göster, bize site gönder!
Denemesi ücretsiz olan, paralısı çok bişey olmayan, günlük bir paket sigara içmeseniz bir aylık hizmet alabileceğiniz hizmet için linki salıveriyorum;
https://www.nvidia.com/en-eu/geforce-now/