Orta Dünya: Mordor’un Gölgesi yayıncı Warner Brothers Interactive’e ait bir stüdyo olan Monolith Productions tarafından geliştirilen bir üçüncü şahıs aksiyon oyunudur. İçinde Talion adında, orkların elinde ailesiyle birlikte ölen ve karanlık bir ritüelde görünüşte gölgeye bağlı hayata geri dönen bir korucu çalıyorsunuz. Gölge, Talion’u Sauron’un büyüyen Uruk ordusundan intikamını almak için kullandığı çok çeşitli hayalet güçlerle süslüyor. Ancak gölgenin gücü ile bile, Talion hala sadece insandır ve bir adam tüm orkish ordusuna karşı zor bir iştir. Talion, üstün sayılarını tek başına kesmeye çalışmak yerine, akıllıca, generalleri, Sauron’un Kara Eli’ni dışarı atma ve başını keserek orduyu yok etme umuduyla daha üst düzey Kaptanları ve Savaş Şeflerini seçmeye odaklanır. .

Sizin için Yüzüklerin Efendisi hayranları, Modor’un Gölgesihikayesi yalancı kanon olarak düşünülebilir. Açıkçası, J.R.R. Tolkien bu şeyi kendisi yazmadı, ancak Monolith Productions’daki ekip, oyunun olduğundan emin olmak için Orta Dünya Prodüksiyonları’nın yanı sıra Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin direktörü Peter Jackson ile işbirliği yapmaya çalıştı. Olaylar, mevcut Orta Dünya zaman çizgileri ve irfanlarıyla uyumludur. Bu, hikayede veya gelişmelerinde safkan fanboyları çağıracak hiçbir şey olmamasını sağlamalıdır ve arsa, kitapların ve filmlerin olaylarına yardımcı olduğundan, Frodo’nun ne olduğunu bilmeseniz bile, oyun herkes için erişilebilirdir. . Hikaye kalitesine gelince, senaryonun anları var, ama benim görüşüme göre oldukça ortalama. Baş yazarı Christian Cantamessa aynı zamanda tüm zamanların en sevdiğim video oyun masallarından birinden sorumlu olduğu için bu bir utanç Kırmızı Ölü Kefaret. İntikam ve amnezi gibi aşırı tropik ve biraz karışık bir giriş ve izlenecek yol ile, maalesef Mordor’un GölgesiBeni bağlayan hikaye. Bunun yerine, oyun oldu.

Başından beri çok açık ki Mordor’un Gölgesi ipuçlarını diğer popüler üçüncü şahıs aksiyon-macera oyunlarından, özellikle de Assassin’s Creed dizisi ve son birkaç yıldır Rocksteady Studios’tan çıkan Batman oyunları. Talion kuleleri seyreder ve ork avını beyaz kapüşonlu bir inisiyatifin gizli kudretiyle ve benzer bir şekilde takip eder. Savaş biraz daha zordur. Hayatta kalmak istiyorlarsa, oyuncular kombo sayaçlarını ve son işlemci yeteneklerini, oyunun yayından kaldırılma sistemine benzer şekilde kullanmak zorunda kalacaklar. Arkham oyunlar. Neyse ki savaş aynı derecede akıcı ve birkaç kısa oyun seansında, Talion’un düşman kalkanlarının üzerinden atlaması, ok ve mızraklardan kaçması, gizli sonlandırıcılar gerçekleştirmesi ve sorunsuz bir şekilde karşı saldırı yapması olacak. Bununla birlikte, tüm bu yetenekler elinizin altında olsa bile, bir kalabalık tarafından boğulmak kolaydır. Gizlilik bazen daha akıllıca bir seçenektir. Yakın bir Kaptan’ın yardımına gelirse veya geçen bir devriye sizi görür ve alarm verirse, tek bir orkun bile açık bir muharebeye girmesi hızlı bir şekilde kontrolden çıkabilir.

Talion’un dövüş tarzı Kara Şövalye’ninkine benzese de, yaşam kutsallığı üzerindeki ahlakı buna benzemez. Aslında, Mordor’un Gölgesi Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi filmlerinden daha şiddetlidir. Talion’un infazlarından bazıları özellikle kanlı, dekapajlar ortak yerler. Becerilerinize bağlı olarak, bir gizli yürütme yeteneği, bir ork’ı o kadar iyice suikast etmenize izin verir, diğer orkların bölgeden kaçmasına neden olur. Bunu perspektife sokmak için, orklar insanları yer! İnsanları çığlık atarak yiyen canavarları çığlık atmaya yetecek kadar acımasız olduğu düşünüldüğünde, Mordor’un Gölgesi yetişkin kitlelere yöneliktir ve kesinlikle M derecesini kazanır.

Bir Arkham / Creed Mordor’da kurulan mash-up yüzeyinde türev gibi görünebilir, Monolith stüdyoları kendi serin mekaniklerini ekleyerek ‘nakavt’ statüsünü aşmayı başarır. Bunlardan biri, savaşta karşı karşıya gelmeden önce Talion’un hedefleri hakkında bilgi sahibi olma yeteneğidir. Kaptanlarının güçlü ve zayıf yanlarını öğrenmek için daha düşük bir ork sallamak sadece eğlenceli değil, aynı zamanda oyuncunun hayatta kalmasının ayrılmaz bir parçasıdır. Hedefinizin gizli saldırılara karşı savunmasız olduğunu, ancak bir pruvadan tek bir kafa atışına duyarlı olduğunu önceden bilmek, uzun vadede size çok fazla deneme yanılma sağlayacaktır.

Kara Kapının bu tarafında avlanan tek kişi olduğunu düşünmeyin. Bazı Kaptanlar ve onların korumaları Mordor’a doğru ilerlerken Talion’u takip edecek ve Uruk Kaptanları kendi aralarındaki iç güç mücadeleleriyle bile savaşacaklar. Bir Kaptan düştüğünde, sayısız diğerleri yerlerine adım atmaya istekli oldukları için pozisyonları boş değil. Kendi aralarında düello kazanan ya da Talion’u öldürmeyi ya da onunla bir karşılaşmadan hayatta

kalmayı başaran orkların gücü artacak ve muhtemelen Kaptan’ın kendilerine terfi ettirilecek. Bu tür dinamikler, sıkı ve akışkan (ödünç alınmışsa) savaş ve hareket mekaniği ile birleştiğinde Orta Dünya: Mordor’un Gölgesi kendi başına bir göze çarpan. Yaratık avlamak ve eserler toplamak gibi her zamanki açık dünya meta hedeflerinizi atın ve sizi ana görevden uzak tutmak için bol miktarda içerik var.

Üçüncü şahıs aksiyon oyunlarının hayranları için önerilir, Assassin’s Creed serisi ve Yeni Zelanda. Aramak Mordor’un Gölgesi PS4 veya XB1’de bugün yerel Slackers’ınızda veya şu anda 18 Kasım 2014’te piyasaya sürülecek olan PS3 veya Xbox 360 sürümünü girin ve ön sipariş verin.