PC’niz için iyi bir antivirüs satın alma sürecinde misiniz? Bazıları ücretsiz, bazıları paraya mal olan birçok program var. Genel olarak, karşılayabileceğiniz en iyi güvenliği seçmeniz önerilir. Bugünün dünyasında asla çok dikkatli olamazsınız. Tüm güvenlik şirketleri “PC için en iyi antivirüs” sunduğunu iddia ediyor, ancak hepsi # 1 olamaz.

İhtiyaçlarınız için en iyi olacak şey başkasınınkiyle aynı olmayabilir. Sadece normal bir ev bilgisayarı kullanıcısıysanız, kurumsal düzeyde güvenliğe ihtiyacınız olmayacak. İdeal bir antivirüs programı, dizüstü bilgisayarınızı veya masaüstünüzü her türlü virüs, kötü amaçlı yazılım, casus yazılım veya fidye yazılımından koruyacak bir programdır. Bu günlere ayak uydurmak için birçok tehdit var, bu yüzden düzenli güncellemeler önemlidir. Eski ve güncel olmayan tanımları kullanan bir güvenlik çözümü etkili olmayacaktır. Tehditler her zaman gelişmektedir, bu nedenle bu tehditlere karşı koruma da bu tehditlere ayak uydurmak için gelişmelidir.

Koruma da ihtilafsız olmalıdır. Bilgisayarınızdaki diğer programlarla ilgili sorunlara neden olan bir program istemezsiniz. İdeal bir güvenlik paketi, bilgisayarınızda benzer anti-virüs programlarının olup olmadığını kontrol etmeli ve kurulumdan önce çakışan yazılımı kaldırma izninizi istemelidir.

Bilgi işlem kaynakları ne olacak? Tipik bir bilgisayarda, tüm favori uygulamalarınızı çalıştırmak için çalışmak için çok fazla kaynak vardır. PC için en iyi antivirüs çok fazla kaynak kullanmamalıdır. Önyükleme zamanlamaları üzerinde çok az etkisi olmalı ve bilgisayarın kaynaklarını diğer programların çalışma şeklini olumsuz etkilemeyecek şekilde kullanacak kadar sezgisel olmalıdır.

PC için En İyi Antivirüs’te Gezinme

Virüsten koruma programlarına aşina değilseniz, gezinmesi kolay bir programa ihtiyacınız olacaktır. Yardım belgelerine ve öğreticilere erişiminiz varsa, her şeyi ayarlamak için ihtiyacınız olan yardıma sahip olacaksınız. En iyi antivirüs bilgisayarının anlaşılması ve kullanımı kolay kontrol öğeleri olmalıdır.

Ücretsiz bir anti-virüs programının yeterli olduğunu düşünebilirsiniz, ancak aslında kötü amaçlı yazılımı veya virüsü kaldıracağının garantisi yoktur. Ücretsiz çözümlerin çoğu yalnızca zararlı dosyaları algılar ve engeller, ancak PC’nize zaten bir virüs bulaşmışsa ne yaparsınız

? Bu yüzden anti-virüs ve kötü amaçlı yazılım yazılımının Pro veya Premium sürümüne yatırım yapmak faydalı olacaktır.

Peki, PC için en iyi antivirüs nedir? Avast mükemmel bir seçimdir ve herhangi bir Windows PC ile iyi çalışır. Çeşitli fiyatlarda farklı versiyonlar mevcuttur. İhtiyacınız olan koruma seviyesini sağlamak için Avast Anti-Virus’a güvenebilirsiniz. Müşteri desteği de birinci sınıftır.

Premium koruma için fazla para ödemeniz gerekmeyecek şekilde Avast antivirüs yazılımında indirim alın. PC için en iyi antivirüs pahalı olmak zorunda değil. Aralarından seçim yapabileceğiniz farklı seçenekler vardır ve promosyon kodları tasarruf etmenize yardımcı olur.