Twitter üzerinde, artık yeni bir trend haline gelmiş takipçi karmaşası üzerine, takipçi nasıl kasılır? veyahut nasıl arttırılır? şeklinde biraz bilgilenelim.
Twitter’da takipçi neden önemli?
Günümüzde artık herkesin popüler olabileceği sosyal medya platformlarında insanların kendilerini değerli hissetme, ego tatmin etme gibi huyları çok artmış durumda.
Bu duruma bilimsel araştırmalar psikolojik tatmin ismini veriyor.
Twitter Takipçi arttırma yolları nelerdir?
Twitter üzerinde ilk hesabımızı açtığımız zaman, takip ettiğimiz kitlenin farklılığı bu konuda bize çok yardımcı olacaktır.
100.00 kişinin takip ettiği bir insanı takip edip, içerisinde attığı tweetleri beğenip, retweet attığımız zaman twitter algoritması tarafından tanınıp, insanların bizi görmesini sağlıyoruz.
Yapay zeka bu konuda bize çok yardımcı oluyor diyebiliriz aslında.
Günümüz trendlerinden en çok kullanılan kelime olarak takibe takip veyahut GT diye adlandırılan olay ile kişiler sizi takip ettiği zaman, sizin de geri dönüşünüz ile bir takipçi platformu oluşturmuş oluyorsunuz.
Etiket Kullanımı
Twitter üzerinde etiket kullanımı takipçi arttırmanın en iyi yollarından birisi olarak adlandırılabilir aslında.
Twitter üzerinde TT denilen Trend Topic etiketler üzerinde ne kadar çok tweet atılırsa yükselişe geçiyor.
Trend Topic olan konular içerisinde bir tweet atarsanız eğer insanların sizi orada görüp, takip etme olasığı da yükselecektir.
Takipçi Hileleri
Çok eskiye dayanan ve günümüzde hâla kullanılan SMM panelleri ile takipçi satışı yapan kişilerden takipçi satın alabilirsiniz.
Genellikle bot hesap dediğimiz, random olarak açılmış profillerin sizi otomatik bir panelden takip etmesi sonucunda takipçileriniz yükselecek, takipçileriniz yükseldikçe organik takipçi seviyenize bir şekilde artışı olacaktır.