İş web siteniz için WordPress’i seçmeye karar verdiyseniz, bir sonraki göreviniz, iş web sitesi şablonlarından kişisel olan yüzlerce temadan mükemmel temayı seçmek olacaktır. Temanızı seçerken, sitenizin başarısı ve görünümü seçilen temaya çok bağlı olacağından çok dikkatli olmalısınız. Doğru ve zengin özellikli WordPress temasını seçmekle ilgili olduğunda, popülerliğin bir fiyat etiketi ile geldiğini anlayacaksınız. Ücretsiz olarak kolayca temin edilebilen binlerce tema ile, web’deki farklı seçeneklerde kaybolmak doğaldır.

Bu nedenle, bu makalede, siteniz için iş gereksinimlerinizi karşılayan temayı seçerken dikkate almanız gereken temel noktaları tartışacağız.

Gerçekten ihtiyacınız olan özelliklerin bir listesini yapın:

Bir tema seçmeden önce işletmenizin ihtiyaç duyacağı kesin özellikleri belirlemek kesinlikle gereklidir. WordPress Özellik Filtresi, aramanızı özel ihtiyaçlarınıza uyan ücretsiz temalar için özelleştirmenizi kolaylaştırır. Aklınızda bir tasarım varsa, temayı seçmeyi kolaylaştıracak ve siteniz için bir karmaşa olabilecek gereksiz temalara gitmeden sitenizin hedeflerine ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Basit kalın:

Çok yönlü düzenler, çeşitli renkler, gösterişli animasyonlar ve benzeri çok sayıda WordPress temasıyla, işletmeniz için mükemmel temayı seçmek biraz kafa karıştırıcı olabilir. Bu nedenle, iş hedeflerinizi desteklemenize yardımcı olacağı için basit bir tasarım düzenine sahip bir şey düşünün. Temanın kaliteden ödün vermeden zarif görünmesini sağlayın. Sunum stilinizin çok karmaşık olmaması ve yeni aboneler veya iş almanıza yardımcı olması çok önemlidir.

Ücretsiz tema Vs Premium tema:

Dikkate almanız gereken diğer bir nokta, ücretsiz bir WordPress teması üzerinden ücretsiz bir WordPress temasının seçilip seçilmeyeceğidir. Ücretsiz temalar genellikle bir tutku projesi olarak geliştirilir ve büyük destek veya güncellemeler sunmayabilir. Üstün WordPress temaları iyi belgeler, düzenli güncellemeler ve desteğe erişim ile birlikte gelir.

Duyarlı tasarım şarttır:

Duyarlı temalar hakkında konuşurken, bu temaların farklı ekran boyutlarında ve cihazlarda yapılan ayarlarla bilindiğini bilmeniz önemlidir. Günümüzde mobil cihazlardan büyük miktarda trafik üretildiğinden ve Google bile mobil uyumlu web sitelerini tercih ettiğinden, duyarlı bir WordPress teması seçmek, işletmeniz için birçok fırsat getirdiğinden önemlidir.

Tarayıcılarla uyumluluk:

Kullanıcılarınız farklı tarayıcılar kullanıyor olabilir, bu nedenle web sitenizi herkes için kolayca erişilebilir hale getirmek için tarayıcı uyumlu bir WordPress teması düşünmelisiniz. Çoğu WordPress teması, geliştiriciler tarafından gelişmiş tarayıcı uyumluluk test araçları kullanılarak test edilmesine rağmen, yapılmaması durumunda, bazı temel testler yapın ve Firefox, Internet Explorer, Safari, Google Chrome vb.

Tasarım ve kullanılabilirlik:

Temanızın ana odak noktası, işletmenizin herkes taraf

ından kolayca erişilebilir olmasını ve aynı zamanda ziyaretçiler için çok çekici olmasını sağlamak olmalıdır. Tasarım öznel olabilir ve bu durumda temalarını satan bazı profesyonel tasarımcıları arayabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcıların sitede kolayca gezinebildiğinden ve tasarımın kolaylık göz önünde bulundurularak oluşturulduğundan emin olmanız gerekir.

Özelleştirme seçeneklerini arayın:

Mükemmel bir web sitesi oluşturmak çok çaba gerektirir ve web sitenizi en son özelliklerle güncel tutmak da önemlidir. Temanın tüm çabalarınıza değip değmediğini görmek için mükemmel bir araç, onu kullanan kişilerin incelemesini kontrol etmektir. Özelleştirilebilir bir tema, stil sayfasında doğrudan değişiklikler yapmanıza yardımcı olacaktır. Sitenizi çok daha az çabayla çekici hale getirebilirsiniz. Visual Page Editor gibi eklentiler, tek bir kod dokunuşu olmadan karmaşık yapılar geliştirmeye yardımcı olur.