WordPress, emlak web sitelerinin geliştirilmesi için popüler bir seçim haline gelmiştir. Ancak, emlak web siteniz için en iyi içerik yönetim sistemi (CMS) mi? Web sitesi sahipleri için neden en iyi seçenek olmayabileceğini inceleyeceğiz.

Emlak Web Sitesi Tasarımcıları Neden WordPress Kullanıyor?

WordPress açık kaynaklı ve ücretsiz bir platform olduğundan, web sitesi sağlayıcıları ve geliştiricileri için popüler bir seçim haline gelmiştir. İster bir topluluk web sitesi ister alışveriş sepeti ile bir mağaza inşa edin, üçüncü taraf temaların ve eklentilerin kullanılabilirliği, istediğiniz her şeyi elde etmenizi sağlar.

WordPress, web sitesi geliştiricilerine bir web sitesi oluşturmak için harika bir başlangıç ​​noktası ve araçlar sağlar. Şirketimizin ilk yıllarında, web sitesi geliştiricilerimiz NotePad kullanarak kodla sıfırdan web siteleri geliştirdiler. WordPress artık kodlama bilgisi olmasa bile insanların web siteleri oluşturmasına izin veriyor. Aslında, WordPress kullanarak web sitesi oluşturmayı bilen birçoğu, gerçek web sitesi kodlaması hakkında hiçbir bilgiye sahip olmasalar bile şimdi kendilerini “web sitesi geliştiricileri” olarak adlandırıyor.

Kendin Yap – WordPress Öğrenme Eğrisi

Web sitesi geliştirme hakkında çok az bilginiz varsa veya hiç bilmiyorsanız, WordPress öğrenme eğrisi dik olacaktır. WordPress’i barındırmak ve yüklemek korkutucu ve göz korkutucu bir görev olabilir. Kurulum kılavuzlarının kullanılabilirliği ile bile, hosting WordPress hakkında hiçbir bilginiz yoksa, sadece WordPress’in yüklenmesi bir kabus olabilir. WordPress’i yüklediğinizde, üçüncü taraf temalarının ve eklentilerinin yüklenmesini gerektiren genel bir web siteniz olur. Çoğu kullanıcının havluyu atıp bizimle iletişime geçtiği yer burası. Hiç başlamamasını istedikleri bir projeleri var ve web sitelerini başlatmak için harcadıkları zaman, işlerini büyütmek ve daha fazla müşteri elde etmek için harcanmış olabilirdi.

Birisi WordPress Emlak Web Sitenizi Oluşturmak

WordPress’i kullanarak birileri sizin için web sitenizi kurmuş olsanız bile, hala birçok kullanıcının yardım için bize geldiğini görüyoruz. Onlar hala kendi web sitesi içeriği yönetmek zor ve tasarım değişikliği neredeyse imkansız hissediyorum. Bunun ana nedeni, WordPress’in tüm endüstriler için tasarlandığından, arka uçta çok fazla olması çok zor. Çoğu web sitesi sahibi, WordPress’te bulunan özelliklerin yalnızca küçük bir yüzdesini gerektirir.

tasarlamak

WordPress, yüklenebilecek birçok emlak temasıyla güzel ve çekici emlak web siteleri oluşturabilir. Temalar size harika bir başlangıç ​​noktası sağlar, ancak yine de gerçekten istediğiniz web sitesine ulaşmak için özelleştirme gerektirir. Bir WordPress teması genel olarak gelir ve işiniz için kişiselleştirmek için biraz özelleştirme gerektirir. Deneyimlerimize göre, bir WordPress teması size web sitenizle olmak istediğiniz yerin yalnızca% 50’sini verecektir. Diğer% 50, yüklenen temayı yalnızca istediğiniz şeylere sıyırmayı, kendi ilgili içeriğinizi ve resimlerinizi eklemenizi, eklentilerin kurulumunu ve tasarım özelleştirmesini gerektirir.

WordPress Güvenlik Açığı

WordPress popülaritesi ile emlak web sitesi sahipleri için birçok mücadele geliyor. Böyle büyük ve hayati bir mücadele web sitesi güvenliği. Bir bilgisayar korsanı WordPress’te bir güvenlik açığı bulduğunda, tüm WordPress web siteleri bir saldırıya açık hale gelir. Kasım 2014’te, 75 milyon WordPress web sitesinin neredeyse yüzde 86’sının saldırıya açık kaldığı bir güvenlik açığı keşfedildi. Sadece bir ay önce, saldırıya u

ğramış WordPress web sitelerinden 800.000 bankacılık bilgisi çalındı.

Web siteniz WordPress üzerine kurulmuşsa, büyük olasılıkla üçüncü taraf eklentileri kullanıyor demektir. Bu üçüncü taraf eklentileri, web sitenizi bir saldırıya açık hale getiren güvenlik açıkları da içerebilir. Eklentilerde bir güvenlik açığı bulunursa, güvenlik sorununu çözmek için üçüncü taraf geliştiricinin merhametindesiniz.

Şimdi, WordPress’i işiniz için platform olarak kullanıp kullanmayacağınız size kalmış. Bunu kendiniz yapacaksanız ya da sizin için yapacak birini kiralayacaksanız da seçiminizdir.