PS3’ünüz Sarı Ölüm Işığı veya YLOD hatası ile karşılaşıyorsa, makinenizde geçerli bir garanti yoksa PS3 YLOD onarım servisini arama olasılığınız vardır.

YLOD genellikle konsol içinde genel bir donanım arızası anlamına gelir.

PS3’ünüzü onarım için üreticiye göndermek veya yerel bir onarım hizmeti bulmak çok pahalı olabilir ve sabit sürücünüze kaydettiğiniz verilerden dolayı yenilenmiş bir makineyi geri alabilirsiniz.

Buna ek olarak, bazı PS3 sahipleri sistemlerini düzelttikten sonra tekrar sorunları veya yeni hatalar ile karşılaştılar. Bu, daha fazla onarım ve maliyetle sonuçlanabilir.

İşte kendiniz deneyebileceğiniz bazı PS3 düzeltmeleri.

1. Kapatın ve Yeniden Başlatın.

Makinenizi kapatın ve iyice soğumasını bekleyin ve yeniden başlayın.

2. Kablolar ve Bağlantılar.

Gevşek kablo olup olmadığını kontrol edin. Bazen bu basit kontrol, rahatsız edici sarı PS3 ışık sorununu düzeltmek için gereken her şey olabilir. Tüm kabloların sıkı ve düzgün bağlandığından emin olun.

3. Sabit Sürücü.

Playstation’ın sabit diskinin bazı sorunlara neden olduğu bilinmektedir. Bazen bir oyun kurarken, Sarı Işık Ölümünün ortaya çıkması mümkündür.

Bunun olası bir çözümü, PlayStation 3’ün sabit diskini çıkarma ve kişisel bilgisayarınızda yeniden biçimlendirme konusunda biraz bilgi gerektirir.

Kaydedilen tüm oyunlarınız, indirdiğiniz içerik ve sabit diskinizdeki diğer veriler bu yöntemle kaybolacaktır.

PS3 sabit sürücüsünü çıkarmanız ve kişisel bilgisayarınıza bağlamanız, PS3 sürücüsünü seçmeniz ve ardından sürücüyü yeniden biçimlendirmeniz gerekir. PS3 diskini konsola yeniden takın ve önyükleyin.

4. Soğutma ve Aşırı Isınma.

PS3 YLOD sorunlarınızı çözmek için yapabileceğiniz ilk şeylerden biri, PS3’ünüzü kapatmaktır.

Sadece PS3’ünüzü en az 20 dakika kadar kapatın. Bu, PS3’ün soğumasını sağlayacaktır.

Konsolunuzu serin bir yere götürün, tüm kabloları çıkarın ve tüm havalandırma deliklerindeki tozu hafifçe temizlemek için düşük güçlü bir

elektrikli süpürge kullanın. Birçok PS3 hatası aşırı ısınmadan kaynaklanır ve havalandırma delikleri toz birikmesiyle tıkanır. Fanların çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

5. Kendiniz düzeltin.

İyi bir PS3 onarım sistemi, çeşitli hata ışıkları, blu-ray sürücü sorunları ve diğer birçok sorun da dahil olmak üzere ortaya çıkabilecek bir dizi sorun için düzeltmeler içermelidir.

Bu sorunların çoğu, neredeyse kesinlikle evde sahip olduğunuz araçlarla kolayca düzeltilebilir. İyi bir PS3 onarım kılavuzunda, işlem boyunca size yol gösterecek video kılavuzlarının yanı sıra resimli talimatlar bulunmalıdır.